Konkurs FOX

FOX w roku szkolnym 2019/2020

Szanowni Państwo!

Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele Języka Angielskiego, Uczniowie!

Regionalne Stowarzyszenie Oświatowe “KAGANEK” w Bielsku-Białej oraz Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej ponawiają zaproszenie skierowane do Waszych uczniów, do wzięcia udziału w XX jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „FOX”, organizowanego pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Konkurs odbędzie się 3 marca 2020 roku, rano (początek 8.00-8.30).

Opłata za udział w konkursie wynosi 10 zł od uczestnika.

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia strony internetowej konkursu: www.fox.bielsko.pl, gdzie znajdą Państwo komplet informacji o Konkursie FOX.

Zgłoszenia grupowego uczniów szkoły należy dokonać drogą elektroniczną na podanej powyżej stronie, postępując zgodnie z instrukcją e-rejestracji tam umieszczoną.

Rejestracja do konkursu jest przedłużona do 30 stycznia 2020 roku.

Po 30 stycznia będzie jeszcze można zgłosić szkołę do konkursu ale już tylko po wyrażeniu na to zgody przez swojego regionalnego koordynatora konkursu.

Urszula Rusiak – Regionalny Koordynator Konkursu FOX

Informujemy, że z uwagi na rozpoczęte w kilku województwach ferie zimowe ustalono nowy, ostateczny termin zgłaszania szkół do konkursu i dokonywania wpłat: 30 stycznia 2020 r.

Termin Konkursu: 3 marca 2010 r. (wtorek), początek o godzinie 8:00 – 8:30, odpłatność 10 zł za każdego uczestnika. Zgłoszenia i wpłaty przyjmujemy do 17. stycznia.

Strona Głównego Organizatora: https://fox.bielsko.pl/

Strona organizatora regionalnego: http://kangur.koszalin.pl

Kontakt z organizatorem regionalnym (Koszalińskie Stowarzyszenie Przyjaciół „Kangura”) za pośrednictwem poczty elektronicznej: fox.pomorskie@gmail.com (jak w ubiegłym roku) lub telefonicznie: 690 49 45 49 (Urszula Rusiak).

Uprzejmie prosimy Szkolnych Organizatorów Konkursu FOX 2020 o sporządzanie list uczestników według wzoru zamieszczonego poniżej.

Mamy przyjemność poinformować, że EQURS.PL został tegorocznym partnerem konkursu FOX.
OPlatforma edukacyjna EQURS.PL to pierwszy tego typu portal w Polsce, oferujący innowacyjne kursy online dla uczniów.
EQURS może służyć jako uzupełnienie zajęć w szkole oraz stanowi alternatywę dla tradycyjnych repetytoriów oraz korepetycji. Nasz projekt jest innowacyjny w szczególności z uwagi na formę przekazywanej wiedzy. Opieramy się bowiem na tzw. metodzie micro-learning, popularnej w USA oraz wykorzystywaniu najnowszych narzędzi informatycznych, dedykowanych dla edukacji.
Dzięki stosowanym przez nas rozwiązaniom, ułatwiamy uczniom samodzielną i efektywną naukę bez konieczności wychodzenia z domu. Z EQURS korzystają uczniowie, zarówno klas 8 i 7, jak i szkół średnich.
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszymi materiałami (w zakładce „DEMO” dostępne są darmowe lekcje demonstracyjne). 
Co oferujemy uczestnikom FOXa?

  • Każdy uczestnik konkursu otrzyma 25% zniżki na zakup kursów.
  • Laureaci FOX otrzymają dostęp do materiałów dostępnych na EQURS.PL bezpłatnie.
  • Nauczyciele szkół przeprowadzających FOXa otrzymają bezpłatny dostęp do kursów dostępnych na EQURS.PL do końca roku szkolnego (dotyczy nauczycieli j. polskiego, matematyki, j. angielskiego oraz geografii). Mogą być one wykorzystane w trakcie lekcji lub na zasadzie odwróconej klasy.

Uwaga!
Konkursowe arkusze z poprzednich lat będą dostępne w formie interaktywnej na EQURS.PL
. Co więcej, już wkrótce opublikujemy Mini-Kurs, zawierający omówienie najciekawszych zagadnień, które pojawiły się w zeszłorocznej edycji FOXa.
Wierzymy, że ułatwi to uczniom skuteczne przygotowania do Konkursu.

Nauczyciele zainteresowani bezpłatnym dostępem do końca roku szkolnego do materiałów dostępnych na EQURS.PL, powinni wpisać swoje dane kontaktowe. Wówczas otrzymają automatycznie na maila dane do logowania, wraz ze szczegółową instrukcją.
Wkrótce doślemy link do interaktywnych testów z ubiegłych lat + video (do przekazania szkołom);

Stowarzyszenie organizuje Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „FOX” dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych (w ostatniej edycji udział wzięli także uczniowie klas trzecich gimnazjum) od roku szkolnego 2018/2019. Konkurs ten jest pomyślany jako forma intelektualnej zabawy językowej. Udział w nim polega na rozwiązaniu jednorazowego testu złożonego z zadań wielokrotnego wyboru i daje uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, wiedzy językowej oraz kulturoznawczej. W każdej edycji zadania konkursowe są opracowane w oparciu o „lekturki”, których wykaz jest podany. Nauczyciele koordynatorzy po kolejnej edycji otrzymują przykładową „lekturkę” w wersji dla nauczyciela, na kolejny rok szkolny.


Zadania w teście konkursowym mają na celu pokazać, że język stanowi całość, a jego poszczególne komponenty „spotykają się” w literaturze, w tym przypadku w beletrystyce na poziomie odpowiadającym danej kategorii wiekowej. Ze względu na swoją zawartość i urozmaicony charakter – co jest odbiciem złożoności językowej oraz naturalnej nieprzewidywalności sytuacji językowych – zadania stanowią wyzwanie oraz pobudzają dociekliwość.

Konkurs adresowany jest do uczniów wszystkich typów szkół i odbywa się w 5 kategoriach wiekowych. Dotychczas były to: KITTENS (kl. III-IV SP) BUNNIES (kl. V-VI SP), DUCKS (kl. VII-VIII SP), LIONS (III kl. gimnazjum, I kl. liceum), EAGLES (II-IV kl. szkół ponadgimnazjalnych). Kategorie na kolejną edycję podamy po wakacjach.

Główną nagrodą w Konkursie, częściowo sponsorowaną przez MM Publications, jest udział w obozie językowym dla najlepszych uczestników z kategorii od klasy 4 szkoły podstawowej do klasy II szkoły ponadpodstawowej.
Dla uczestników z wynikami bardzo dobrymi i dobrymi przewidziane są nagrody rzeczowe. Wszyscy nagrodzeni otrzymują także dyplomy.

W ubiegłorocznej edycji w Konkursie wzięło udział nieco ponad 700 uczniów z naszego Regionu (dawne województwo koszalińskie oraz Trójmiasto). Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji, w roku szkolnym 2019/2020!