Konkurs FOX

UWAGA! Termin zgłoszeń do Konkursu został przesunięty na 25.lutego.

Szanowni Państwo, uczniowie, nauczyciele i rodzice
Organizacja Konkursu Języka Angielskiego „FOX” zaczyna nabierać kształtów, pojawia się także coraz więcej szczegółów dotyczących przebiegu i przygotowań.
Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich:
– zapisy do tegorocznej edycji Konkursu startują wraz z dniem 15 listopada 2023 i potrwają do 15 lutego 2024;
– opłata za uczestnika Konkursu będzie wynosiła 13 zł;
– w tej edycji opiekunowie szkolni Konkursu zobowiązani sa do wydrukowania zarówno testów, jak i kart odpowiedzi – przy czym pragniemy nadmienić, iż na stronie Konkursu, w dziale „Aktualności” pojawi się szczegółowa instrukcja poprawnego drukowania kart odpowiedzi.Zachęcam do odwiedzania strony Konkursu, ponieważ stopniowo będziemy zamieszczać na niej coraz więcej istotnych informacji. Dziękujemy wszystkim dotychczasowym uczestnikom i sympatykom oraz serdecznie zapraszamy nowych!
(ze strony fox.bielsko.pl)Przeprowadzenie Konkursu zaplanowano na 5 marca 2024 r. Kategorie KonkursuKittens K – klasa 3 i 4 szkoły podstawowej
Bunnies B – klasa 5 i 6 szkoły podstawowej
Ducks D – klasa 7 i 8 szkoły podstawowej
Lions L – klasa I i II liceum i technikum, klasa I, II i III szkoły branżowej
Eagles E– klasa III i IV liceum, klasa III, IV i V technikumKażdego roku należy na nowo zarejestrować szkołę, wprowadzając ewentualne zmiany. Po zarejestrowaniu szkoły zgłoszenie zatwierdza Koordynator Regionalny. Link potwierdzający rejestrację zostanie wysłany na podaną podczas rejestracji szkolną skrzynkę e-mail. Zgłoszenia uczniów do Konkursu dokonujecie Państwo za pośrednictwem konta szkoły. Zawsze można zwiększyć liczbę uczestników w późniejszym czasie, dlatego zachęcamy do dokonania zgłoszenia przed upływem wyznaczonego terminu.
W razie problemów z logowaniem, utracenia loginu lub hasła dostępu do konta prosimy o maila na: fox.pomorskie@gmail.com

Numer konta do wpłat: PKO SA 86 1240 1428 1111 0010 8615 6643

Życzymy powodzenia!

Organizatorzy

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „FOX” dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych jest pomyślany jako forma intelektualnej zabawy językowej. Udział w nim polega na rozwiązaniu jednorazowego testu złożonego z zadań wielokrotnego wyboru i daje uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, wiedzy językowej oraz kulturoznawczej. W każdej edycji zadania konkursowe są opracowane w oparciu o „lekturki”, których wykaz jest podany. Nauczyciele koordynatorzy po kolejnej edycji otrzymują przykładową „lekturkę” w wersji dla nauczyciela, na kolejny rok szkolny.

Zadania w teście konkursowym mają na celu pokazać, że język stanowi całość, a jego poszczególne komponenty „spotykają się” w literaturze, w tym przypadku w beletrystyce na poziomie odpowiadającym danej kategorii wiekowej. Ze względu na swoją zawartość i urozmaicony charakter – co jest odbiciem złożoności językowej oraz naturalnej nieprzewidywalności sytuacji językowych – zadania stanowią wyzwanie oraz pobudzają dociekliwość.

Konkurs adresowany jest do uczniów wszystkich typów szkół i odbywa się w 5 kategoriach wiekowych. Dotychczas były to: KITTENS (kl. III-IV SP) BUNNIES (kl. V-VI SP), DUCKS (kl. VII-VIII SP), LIONS (III kl. gimnazjum, I kl. liceum), EAGLES (II-IV kl. szkół ponadgimnazjalnych).